XVIII edycja akcji “Góra grosza”

Listopad 10, 2017 dodał , w kategorii Ogólne.

Rusza XVIII edycja akcji „Góra grosza”

Organizatorem akcji jest Towarzystwo „Nasz Dom” z siedzibą w Warszawie. Celem akcji jest wspieranie różnych form opieki zastępczej, pomoc dla dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu. Uzyskane fundusze zostaną przeznaczone na zakup podstawowych i niezbędnych przedmiotów, na kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań.

Akcja przeprowadzona jest przez zbiórkę monet (groszowych) od 27 listopada do 2 stycznia 2018r.

Każda klasa zaproszona jest do wzięcia udziału w akcji. Należy wybrać 1 osobę, która będzie koordynowała zbiórką monet do skarbonek klasowych.

Po zakończonej zbiórce, „trójka” klasowa segreguje monety nominałami i zlicza ich wartość wg schematu (1 gr x 20 sztuk = 20 gr.) Monety jednego nominału proszę wsypać do worka. Worki wraz z informacją o ich zawartości należy przekazać szkolnemu koordynatorowi akcji -Małgorzacie Woźniak do dnia 12 stycznia 2018r.

„Jak pięknie jest pomagać innym”

MW